Filipinli Yardımcılar

 

Öznur Hanım, Filipinli Bakıcılarımızla

Öznur Hanım, Filipinli Bakıcılarımızla

Filipinli – Endonezyalı Yardımcılar

Yabancı Yardımcılar içerisinde Filipin  çalışanlarımız, çalışkan, sorumluluk sahibi ve disiplinli olmaları, iyi İngilizce bilmeleri ve yıllar içindehizmet sektöründe edindikleri deneyim sayesinde dünyanın birçok ülkesinde yabancı çalışan olarak tercih edilmektedir. Yurt dışında hasta bakımı ve yaşlı bakımı konularında özel eğitim almış olan profesyonel hasta bakıcı bulunabilmektedir. Bu eğitimleri almış ve sertifika sahibi yabancı hasta bakıcı, yardımcı ve yabancı bakıcılara “Caregiver” terimiyle tanımlanmaktadır.

Hasta bakımı ve yaşlı bakımı gibi titizlik ve beceri isteyen işler konusunda özellikle Filipin ve Nepal uyruklu yardımcılardan destek almak hayatınızı muhakkak kolaylaştıracaktır. Belli bir yaşın üstünde olan insanların gerekli bakımı için Nepalli Yardımcı adaylarımızı şeçmenizi öneririz. Hasta bakımıiçin ise hem Filipinli hem de Nepalli yardımcı ve bakıcılar daha iyi destek verecekledir. Yurt dışından gelen veya gelecek hasta bakıcıların Türkçe bilmediğini özellikle vurgulamak isteriz. Özellikle iletişim sorunu yaşamamanız için ailenizde ingilizce konuşan bir aile ferdinin veya yardımcınızın olmasına lütfen önem verin.

Türkiye’de yasal düzenlemeler yeterli olmadığı için bugüne kadar birçok aile kaçak yabancı  hasta ve yaşlı bakıcı çalıştırmak zorunda kalmıştır. Çalışma Bakanlığı’nın Şubat 2012’de yayınladığı yönetmelik sayesinde artık yabancı bakıcılar yasal olarak çalışma hakkına sahip olmuşturlar.