Filipinli Çocuk Bakıcıları

filipinli9Filipinli bakıcılar ülkemizde her geçen gün daha da rağbet görmektedir. Bunun nedenleri arasında ise Filipinli dadıların çok tecrübeli olması, iyi bir eğitim almış olmaları ve çok iyi derece İngilizce bilmelerinden kaynaklanmaktadır.

Filipinli bakıcıların maaşları ülkemizde eğitim almış, İngilizceyi çok iyi Biren Türk bakıcılara göre maaşları daha düşüktür.

Filipinli Çocuk Bakıcısı

Filipinli bakıcı bulmak isteyen kişiler için 2 farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlar ülkemizde oturum ve çalışma vizesi almış olup ülkemize yerleşmiş Filipinli bakıcılardır. Ancak bunlar ülkemizde herhangi bir yasal uğraş olmayacağından maaşları biraz daha yüksektir. Diğer bir unsur ise istediğiniz niteliklerde Filipinler ile canlı görüşme yaparak kendi bakıcınızı kendiniz seçmeniz olacaktır.

Filipinli bakıcıları ülkemize getirmeniz için bir çok prosedür bulunmaktadır. Bunlar ilki olarak karşılıklı olarak anlaşma yapılması gerekmektedir. Sponsor yazıları ve yanınızda bakıcı olacak çalışacağına dair evraklar olduktan sonra ilk olarak Türkiye vizesi alması gerekmektedir.

Filipinli Çocuk Bakıcıları

Türkiye vizesi aldıktan sonra ise ülkemize gelip burada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının istediği evraklar toplanmalı ve burada çalışması için çalışma izni ve gerekli prosedürlerin hepsi sağlanması gerekmektedir.
Bütün bu prosedürler sağlandıktan sonra Filipinli bakıcılar yanınızda SSK lı olarak çalışmaya başlayabilirler.

Ülkemizdeki oturum süresi ve çalışma izni genel olarak işveren ve çalışan arasında yapılan sözleşme süresine göre verilmektedir. Sözleşmeler genellikle 2 sene arasında olmakta olup 2 sene sonrasında 2 tarafında istemesi durumunda sözleşme şartları tekrar belirlenip uzatabilir. Filipinli bakıcılar ülkelerine genellikle yıllık izinlerinde gitmekte olup bu durum yine sözleşme yaparken konuşmanız ve belirtmeniz gereken bir durumdur.

Ülkemizde çocuklar için artık İngilizce eğitimi çok küçük yaşlarda başlamaktadır. Küçük yaşlardan itibaren İngilizce konuşma ve öğrenme dinleme ile haşin olmaktadırlar ve ilerleyen zamanlar İngilizce öğrenme konusunda sorun yaşamamaktadırlar.

Filipinler 2 dil olarak İngilizce konuşulmasından dolayı bütün bakıcılar çok iyi İngilizce konuşabilmekte ve çocuklarınıza dil aşinalığın yanında bu dili küçük yaşlardan itibaren öğretmektedirler. Küçük yaşlarda öğrenilmesinden dolayı kariyerlerinde çok büyük avantajlar yaşamakta ve iş sektörüne girdiklerinde kolayca diğer kişiler arasında sıyrılmaktadırlar.

Filipinli Çocuk Bakıcıları, Filipinli Çocuk Bakıcı, Filipinli Çocuk Bakıcısı, Filipinli Çocuk Bakıcı ajansı, Filipinli Çocuk Bakıcı firması